Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu hizmete alındıCevizlibağ Metrobüs İstasyonu hizmete alındı :İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı basın açıklamasında Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu’nun hizmete alındığını duyurdu. İBB, Cevizlibağ Metrobüs İstasyonunda mevcut üst geçitlere ilave olarak 40 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde platform yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu’nu hizmete aldı. İBB, konuyla ilgili basın duyurusunda bulundu:

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Metrobüs İstasyonlarında yaya ve engelli kullanımı ve erişimi açısından daha konforlu güvenli olarak sağlamak ve yoğunluğu azaltmak için yapılan çalışmalar kapsamında Cevizlibağ Metrobüs istasyonundaki çalışmalar da tamamlandı. Mevcut üstgeçitlere ilave olarak 40 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde platform yapıldı.

• Metro-Metrobüs bağlantısını sağlayan ve aktarma merkezi olarak kullanılan istasyon günlük ortalama 35.000 kişi tarafından kullanılmaktadır.

• Bu sebeple mevcut üstgeçit merdivenleri ile turnikelerde yaşanan yoğunluğu rahatlatmak amacıyla, Cevizlibağ Metrobüs İstasyonunda mevcut üst geçitlere ilave olarak, istasyona doğru 40 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde platform yapılmıştır.

• Yeni yapılan platform üzerine;

-Turnikeler taşındı,

  • Engelli ve yaşlı vatandaşlarımız için asansör yeri ayrıdı. 1 ay içinde faaliyete geçecek

-Mevcutta 1.90 metre genişliğinde olan yaya merdiveni 3 metre olacak şekilde genişletildi.

• Çalışmanın projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce yapıldı. Uygulamalar ise; Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirildi.

Kaynak : haber.rotahaber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.