Demiryolu Taşımacılığı Çalıştayı (Türkiyede Intermodal Taşımacılığın Güçlendirilmesi AB Projesi Kapsamında )

Türkiyede Intermodal Taşımacılığın Güçlendirilmesi AB Projesi Kapsamında Demiryolu Taşımacılığı Çalıştayı :Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İspanya Ulaştırma Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “Türkiye’de Intermodal Taşımacılığın Güçlendirilmesi Eşleştirme Projesi’nin 2. Bileşeni olan “Intermodal Taşımacılık Mevzuatı Hazırlanması” kapsamında, 18 Haziran 2013 tarihinde Ankara’da “Demiryolu Taşımacılığı” konulu bir çalıştay düzenlenmiştir.
Projenin 2. Bileşeninin amacı, yük taşımacılığında intermodalite hakkında bir mevzuat teklif tasarısı geliştirilmesidir. Tüm gün devam eden çalıştaya İspanyol idaresinden gelen uzman, konuşmacı ve Türk demiryolu sektörünün temsilcileri katılım sağlamıştır.
Çalıştayda, Türkiye’de intermodaliteye bir ivme kazandırabilecek olan demiryoluna uygulanacak en uygun önlemlerin hep birlikte belirlenmesi ve değerlendirilmesinin yapılması için görüş ve öneriler alınmıştır. Çalıştaya DTD’yi temsilen Genel Müdür Yaşar Rota ve Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu katılım sağlamıştır.


Kaynak : www.dtd.org.tr


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar