Domodedovo Havaalanından, Domodedovkaya Metro İstasyonuna Hızlı TramvayDomodedovo Havaalanından, Domodedovkaya Metro İstasyonuna Hızlı Tramvay :‘Domodedovo Trans Development’ Geliştirme Müdürü Anna Krasnova, 2017 yılında Moskova Domodedovo havaalanından, Domodedovkaya metro istasyonu arasında hızlı tramvay hizmetini devreye sokacakları sözünü verdi.

Yaklaşık 25 km uzunluğundaki hattın yatırım maliyeti 14,3 milyar ruble olacak. Tramvayın biniş ücreti ise 100 ruble olacak.

Daha önce tramvay hattını Krasnogvardeyskaya metro istasyonuna kadar getirilmesinin planlandığını belirten Krasnova, şimdi ise Domodedovkaya metro istasyonuna kadar inşasına karar verdiklerini belirtti. Tramvay hattının ise Domodedovo havaalanına giden A105 Federal Otoyolu’nun arasındaki gidiş-geliş şeritlerinin arasına inşa edileceğini söyledi. Geceleri ise bu yolla havaalanından merkeze kargo taşımacılığı mümkün olabilecek.

Hızlı tramvay fikri Krasnova’nın Domodedovo havalanın ulaştırma alt yapı çalışmaları ve geliştirme bölümünde çalıştığı 2000’li yılın ortalarında aklına geldiğini belirten RBC Daily, projeyi hayata geçirme şansını ise 2009 yılında kurucularından birisi olduğu ‘Domodedovo Trans Development’ şirketinin 2011 yılında geliştirme müdürü olduktan sonra yakaladığını yazdı.

Kaynak : www.gazetem.ru

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.