Posted on Leave a comment

Kayseri hızlı tren projelerinin içinde yer almıyor

Kayseri hızlı tren projelerinin içinde yer almıyor :Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’de yaptığı konuşmada yıldızlı açıklamalarda bulundu. Kayseri’deki yüksek hızlı tren beklentisini çok iyi bildiğini ifade eden Taner Yıldız, ne yazık ki projede Kayseri’nin yer almadığını belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’nin hızlı tren beklentisi konusunda, “Bu proje Kayseri için gerekli projedir. Bütün milletvekilleriyle uğraşıyor, didiniyoruz. Ama öncelikler arasında, 2015’ten önce hızlı trenle alakalı kurgu da Kayseri bulunmuyor” dedi.

Yıldız, ATO Congresium’daki Kadim Kent Kayseri Günleri programında yaptığı konuşmada, geçmiş kuşaklardan emanet aldıkları şehri, daha ileriye taşıma sorumlulukları olduğunu söyledi.

Kayseri’nin bugünlere çok iyi getirildiğini ifade eden Yıldız, şehrin bugünkü durumunu koruması ve daha da ileriye taşınabilmesi için yeni Çağa uygun hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Yıldız, merkezi ve yerel yönetimin birlikte oluşturduğu enerjinin Kayseri ve Türkiye’yi bugünlere getirdiğini belirtti.

Yıldız, hayırseverlerin şehrin gelişimine ciddi katkıları olduğunu vurguladı.

Kayseri’nin hızlı tren beklentisine de değinen Yıldız, şöyle konuştu:

“Bu proje Kayseri için gerekli projedir. Bütün milletvekilleriyle uğraşıyor, didiniyoruz. Projesi, ödenekleri yapıldı. Ama öncelikler arasında, 2015’ten önce hızlı trenle alakalı kurgu da Kayseri bulunmuyor. Ama gerek Sayın Başbakanımız gerekse Ulaştırma Bakanımız bu konuya açıklık getirirler. Konya-Kayseri bağlantısının, Akdeniz’le olan bağlantının gerekse Ankara ile Kayseri’nin bağlantısının mutlaka hızlı trenle de sağlanacağı kendileri tarafından açıklandı. 2023 yılına kadar Kayseri’de gerçekleştirilecek projeler arasında hızlı treni mutlaka saymalıyız. Bunu siyaset olarak inşallah hep birlikte gerçekleştiririz diye ümit ediyorum. Bu Kayserili vatandaşlarımızın hak ettiği bir iştir.”

Bakan Yıldız, Kayseri’nin bugüne kadar ortaya koyduğu performansla gelişen Türkiye’nin gerisinde kalmayacağını, tam tersine önünde yer alacağını kaydetti.

Açılışın ardından stantları gezen Yıldız, mantı standında Kayseri mantısının püf noktalarını anlattı,

Kaynak : www.haberevet.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.