KBÜ’nün Kampüs Adı Demir Çelik Kampüsü Olarak Değişti

KBÜ’nün Kampüs Adı Demir Çelik Kampüsü Olarak Değişti :Karabük Üniversitesi kampüsün adını Yönetim Kurulu kararıyla ‘Demir Çelik Kampüsü’ olarak belirledi.
Karabük Üniversitesi’nin her zaman Karabük’ün değerlerine sahip çıktığını belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Karabük şehri, kuruluşunun simgesi olan ve Türkiye’nin il demirinin üretildiği Karabük Demir Çelik Fabrikaları ile Türkiye’nin imarında ve sanayileşmesinde çok önemli roller oynamış, sadece Karabük’e hizmet etmemiş, bu ülkenin endüstrileşme hamlesinde de çok büyük katkılar vermiştir. Demir Çelik Karabük’ün en büyük değerlerinden biridir” dedi.
Karabük Üniversitesi 30 bini aşan öğrencisi ile evrensel bilimin ışığında kent, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı temel amaç edindiğini belirten Uysal, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen üniversitesi iddiasını taşıyan Karabük Üniversitesi’nin bugünlere gelmesindeki en büyük pay Karabük şehrinin üniversitesine sahip çıkarak adeta kenetlenmiş olmasıdır. Adını aldığı kente kurulmuş bir üniversite, kentin kültürünün bir parçası olmalı ve o kültürü ilerletmelidir. Karabük’ü Karabük Üniversitesi olarak Raylı Sistemler Vadisi yapmak temel hedeflerimizdendir ki bu amaçla; Türkiye’nin ilk Demir Çelik Enstitüsü’nü kurarak, Mühendislik Fakültesi bünyesinde de Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümünü açarak hedefi gerçekleştirmek adına büyük yol aldık. Karabük Üniversitesi Karabük’ten aldığını Karabük’e vermeye devam etmektedir. Yönetim Kurulu kararıyla kampüsümüzün ismini Demir Çelik Kampüsü olarak belirledik. Demir Çeliğin Başkenti olan Karabük’ün Üniversitesinin kampüsünün adının da Demir Çelik olması gerektiği düşüncesi ile bu kararı aldık ve Karabük’ün değerlerine bir değer daha ekledik. Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Kaynak : www.marasgundem.comsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar