Kütahyada Yht HeyecanıKütahyada Yht Heyecanı :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren (YHT) temel atma töreninde, hızlı trenin Kütahya’yı Ankara, İzmir ve Antalya’ya bağlayacağı müjdesini verdi.

Afyonkarahisar YHT temel atma töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kütahya’ya da YHT müjdesi verdi. Bakan Yıldırım konuşmasında Kütahya’yı Ankara Eskişehir YHT hattına bağlayacaklarını daha sonrada Kütahya-İzmir ve Kütahya-Antalya hatlarının yapılacağını dile getirdi.

Bakan Yıldırım, ”YHT yakında Bayat ve Afyon’a inecek bundan sonrada Uşak Manisa ver elini İzmir. Bu bir hat. Gelelim öbür hatta. Ankara, Polatlı, Eskişehir ve Kütahya. Kütahya- Antalya, Kütahya-İzmir. Dolayısıyle biz bu bölgeye ne düşünüyosak bu üç ilimiz için düşünüyoruz. Başta Bakanımız Veysel Eroğlu olmak üzere bütün Milletvekillerimizin katkıları var. İlinize bölgenize hangi hizmet geldiyse bunlar bir ekip çalışmasının sonucudur. Birlikte çalışmanın sonucudur” dedi.

Temel atma töreninde, “Kütahya Hızlı Tren’i hak ediyor.Sayın Ulaştıma Bakanımız, Kütahyamızın hızlı trene kavuşmasına sadece 60 kilometre kaldı. İlginize çok teşekkür ederiz” yazılı parkatlar dikkat çekti.

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, tören öncesi yaptığı konuşmada, “Kütahyalılar olarak tam kadro Afyonkarahisar’dayız. Kütahya YHT için çalışıyoruz. Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’la sabah kahvaltısında enine boyuna YHT projesini değerlendirdik. Kütahya Valimiz, İl Genel Meclisi Başkanımız ve İl Başkanımız hep aynı çaba için Afyonkarahisar’a geldik” diye konuştu.

Milletvekili Kinay, tören sonrası da yaptığı açıklamada, Bakan Binali Yıldırım’ın Kütahya’ya da YHT müjdesi vermesinin kendilerini sevince boğduğunu ifade etti.

Kaynak : www.medya73.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.