Manisa Trafiğine Hafif Raylı Sistem geliyorManisa Trafiğine Hafif Raylı Sistem geliyor :Manisa’da kent trafiğinin rahatlaması ve vatandaşların kolay ulaşım sağlaması amacıyla Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kent merkezinde hafif raylı sistem oluşturulması için çalışmalara başladı.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kentin trafik yoğunluğunu yok etmek amacıyla yapılması planlanan hafif raylı sisteme yönelik bilgi alışverişinde bulunmak için alanında uzman firma yetkililerini makamında ağırladı. Ziyarette Manisa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz de hazır bulundu.

Manisa’nın hızla büyüdüğünü ve buna bağlı olarak sürekli göç alan bir şehir konumunda olduğunu belirten Manisa Belediye Başkanı Ergün, “Kentimizin büyükşehir olmasının ardından hafif raylı sistemin mutlaka olması gerektiğini daha önce de çeşitli ortamlarda ifade etmiştik. Kent trafiğini bu sistemin rahatlatacağını düşünüyoruz. Bununla ilgili bir adım atalım düşüncesiyle ilgili firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki dönemlerde bu konuda daha somut adımlar atacağız. Kentimize toplu taşımacılıkta hafif raylı sistemi kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

Günün belli saatlerinde kent trafiğinin kilitlenme noktasına dahi gelebildiğini sözlerine ekleyen Başkan Ergün, bu sorunun çözümü için Manisa Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Ardından firma yetkilileri çeşitli illerde yaptıkları benzer çalışmalar hakkında Başkan Ergün’e bilgi verdi. Firma yetkililerini dikkatle dinleyen Başkan Ergün, çeşitli sorular yönelterek, hafif raylı sistem hakkında detaylı bilgi aldı.

Kaynak : 45haber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.