Manisa TSO Halkalı Gümrük Müdürlüğünün Temel Atma Törenine Katıldı

Manisa TSO Halkalı Gümrük Müdürlüğünün Temel Atma Törenine Katıldı :Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Büyükçekmece’de inşa edilecek Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma törenine katıldı.


Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) yeni yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. 2005 yılından bu yana gümrük kapılarını modernize eden GTİ, şimdide Yap İşlet Devret Modeli ile Halkalı Gümrüğünü yeniliyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ortakları arasında yer aldığı Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret AŞ (GTİ) tarafından Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile Büyükçekmece’de inşa edilecek Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temeli atıldı.

Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, milletvekilleri, bürokratlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi

2014 Mart ayında tamamlanması planlanan tesis, 215 bin 834 metrekare gümrüklü alanda, 64 bin 676 metrekare kapalı alanda hizmet verecek. Tesis; x-ray araç ve kargo tarama sistemleri, plaka okuma sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, kapalı devre kameralar ile elektronik kantarlar ihtiva edecek. İlave olarak depolama alanları, ofisler; restoran, banka ve sigortacılık gibi hizmetleri veren mekânlar içerecek.

MANİSA TSO TEMEL ATMA TÖRENİNDE

Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ’nin bu önemli yatırımının temel atma töreninde GTİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökmen Gökdede, Bora Çaylan, Tolga Tunç Çalışkan, Mehmet Fatih Özer, Genel Sekreter Tamer Balatlı yer aldılar.

Törende söz alan Hayati Yazıcı, Halkalı Gümrüğü’nün yoğunluğunun arttığından, ithalatçı ve ihracatçının taleplerini tam anlamı ile karşılayamadığından dert yandı. Bu nedenle gümrüğün Büyükçekmece’ye kaydırılacağını belirtti. Yazıcı, yeni tesisin YİD modeli ile 2014 Mart ayına dek inşa edileceğini; yerel seçimlerin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacağını dile getirdi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul’a ve Türkiye’ye yakışan yepyeni bir gümrük inşa ettiklerini söyledi. Bugün Türk iş dünyası ve dış ticareti açısından önemli bir gün olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Biz hep ‘insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır’ buyruğu uyarınca yaşadık. Bugün de özel sektörümüze, dış ticaretimize ve Türkiye’ye faydalı bir iş için bir araya geldik. Halkalı Gümrüğü’nü Büyükçekmece’ye taşıyoruz. Sayın Bakanımızın öncülüğünde hayırlı bir iş yapmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Kaynak : www.medya73.com


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar