Samsun Büyükşehir Belediyesi Metrobüs Hattı Projesi Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapılması planlanıyorSamsun Büyükşehir Belediyesi Metrobüs Hattı Projesi Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapılması planlanıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan; “Gar – Tekkeköy Arası Metrobüs Hattı Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre, söz konusu proje ile ilgili hazırlık çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.Raylı sistem güzergahının Gar kavşağından Tekkeköy’e, sonrasında da havaalanına kadar uzatılmasının planlandığını belirten yetkililer, ancak yapılan etütlerde bu planların mali olarak şu an fizıbıl olmaması nedeniyle belirtilen hatta metrobüs yapılmasının planlandığını kaydettiler.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayın alınmasından sonra önümüzdeki aylarda ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif isteneceğini ve hattın 2014 yılı sonuna kadar hizmete girmesinin planlandığını belirttiler. (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.