Tarihi Lokomotife bakım yapılacakTarihi Lokomotife bakım yapılacak :Valilikten ‘Tren Garı önünde bulunan tarihi lokomotif bakıma alınacak ve bakımlı görünümüne kavuşacak’ açıklaması yapıldı;

Burdur Gazetesi’nin 24 Ağustos 2013 tarihinde “Tarihi Lokomotif Sergileniyor mu? Hurdaya mı atıldı?” başlıklı haberinde ve daha önce yayınlanan diğer haberlerde TCDD Tren Garı önünde sergilenmek üzere yer alan buharlı lokomotifin bakımsız görüntüsü verdiği, lokomotifin ilimize yakışır bir hale getirilmesi, temizlik ve bakımının yapılması çağrısında bulunulduğu ifade edilmiştir.
Haberin yayınlanmasına müteakip Valiliğimiz habere konu lokomotifin gerekli bakımının yapılması talimatıyla 26 Ağustos 2013 tarihinde Burdur Gar Müdürlüğü’ne resmi bir yazı göndermiştir. Burdur Gar Müdürlüğü akabinde TCDD Afyon Bölge Müdürlüğü ile şifai bir görüşme gerçekleştirmiş ve Bölge Müdürlüğü bünyesinde yer alan bütün buharlı lokomotiflerin bakımı ve onarımı için ihaleye çıkılacağı ve ihale hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğu bildirilmiştir.
Burdur Tren Garı önünde bulunan tarihi lokomotif, TCDD Afyon Bölge Müdürlüğü tarafından ihalenin tamamlanması ile birlikte bakıma alınacak ve bakımlı görünümüne kavuşacaktır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak : www.burdurgazetesi.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.