TCDDde e-bilet almak kolaylaşıyorTCDDde e-bilet almak kolaylaşıyor :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğü’nün Elektronik Yolcu Bilet Satış Sistemi (EYBİS) ile artık bilet almak kolaylaştırılıyor.

Ayfer Mallı’nın haberi:

Böylece gereksiz biletleme, kontrol maliyetleri ve zaman kaybı en aza indirilmiş olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğü’nün Elektronik Yolcu Bilet Satış Sistemi(EYBİS) ile artık bilet almak kolaylaştırılıyor. E- bilet uygulaması getirilerek belirlenebilecek tren ve parkurda yolcunun fiziki bilet olmadan bir barkodla direkt trene binmesi sağlanacak. Elektronik bilete geçerek gereksiz biletleme, kontrol maliyetlerini ve zaman kaybını en aza indirilecek. E-bilet uygulaması kasım ayı itibariyle yürürlüğe girecek. Ayrıca EYBİS’le internet üzerinden alınacak biletlerde oturulacak koltuğun seçimi yolcu tarafından yapılabilecek.

KAĞIT BİLET ZORUNLU OLMAKTAN ÇIKIYOR

TCDD Genel Müdürlüğü devrim gibi bir çalışmaya imza atıyor. Bilet satış konusunda dünyadaki uygulamaları inceleyen TCDD, müşterilerin hızlı ve sorunsuz bir seyahat yapabilmesinin ilk adımı olan kolay bilet alma ve rezervasyon yapmasına olanak sağlayacak projeyi hayata geçiriyor. Kullanıcılara ve müşterilere verilen hizmetin kalitesini arttırmak amacıyla EYBİS projesini hayata geçirmeyi planlayan TCDD ilk olarak elektronik bilete geçerek gereksiz biletleme , kontrol maliyetlerini ve zaman kaybını en aza indirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Kasım ayı itibariyle e-bilet uygulamasına geçilecek. Yeni uygulamayla birlikte kağıt bilet zorunluluk olmaktan çıkacak. Mail ya da cep telefonlarına gönderilecek barkod benzeri uygulamalarla elektronik bilet almak isteyen yolculara bu imkan sağlanacak.

Günlük-anlık indirimler yapılacak

Gelişmiş bir promosyon modülü ile tren, zaman, tarife, satış kanalı, ve kişi (müşteri) bazında promosyonlar uygulanabilecek. Kayıtlı veya kayıtsız kullanıcılar için satış anında kullanabileceği promosyonlar satış ekranına otomatik gelecek. Satış esnasında müşteri seyahatine göre istediği bir promosyonu seçilecek. Özel günlerde olabileceği gibi, kimi zaman emeklilere kimi zaman çocuklara günlük-anlık indirimler yapılması planlanıyor.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.