Torbalıdaki İzban Hattında İkinci GöçükTorbalıdaki İzban Hattında İkinci Göçük :İzmir’de yapımı devam eden Aliağa-Cumaovası Raylı Sistem Projesi’nin Cumaovası-Torbalı hattında dün ikinci göçük meydana geldi.

İzmir’de yapımı devam eden Aliağa-Cumaovası Raylı Sistem Projesi’nin Cumaovası-Torbalı hattında dün ikinci göçük meydana geldi. Olayda bir işçi ağır yaralandı. Aliağa-Cumaovası Raylı Sistem Projesi’nin Cumaovası-Torbalı hattı Tepeköy durağının yapım çalışmaları sürerken saat 15.30 sıralarında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan Ömer Tilki isimli işçi, AKS 110 ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla toprak altından çıkarıldı.

Yaralanan işçi sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bölgeye tedbir amacıyla AKS ekipleri ve çok sayıda polis sevk edildi. Olayın, yamaç olan toprağın gerekli desteklemelerinin yapılmayıp, kalıpların çakılmaması ve tedbirlerin alınmaması nedeniyle kayması sonucu gerçekleştiği öğrenildi. Göçme sırasında yaralanan Ömer Tilki isimli işçinin yanında diğer işçilerin de bulunduğu, son anda göçük altında kalmaktan kurtuldukları anlaşıldı.

İKİNCİ GÖÇÜK

Bölgede geçen Nisan ayında da göçük meydana gelmiş, üst geçitte bulunan ağır tonajlı bir kepçenin sebep olduğu göçükte 2 işçi yaralanmıştı. Olayda can kaybının yaşanmaması sevindirici karşılanırken, ihaleyi alan firmanın daha sıkı önlemler alması gerektiği vurgulandı.

Kaynak : www.haberler.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.