Trabzon lojistik merkezi konusunda son noktayı Başbakan Erdoğan koyacak

Trabzon lojistik merkezi konusunda son noktayı Başbakan Erdoğan koyacak :AK PARTİ Rize Milletvekili Nusret Bayraktar Doğu Karadeniz ve Türkiye’nin yanı sıra bölge ülkelerine de çok önemli ekonomik katkılar sağlayacak olan lojistik merkezin yeri konusunda son noktayı Başbakan Recep Erdoğan’ın koyacağını söyledi.

Uzman Heyet Çalışıyor
BAYRAKTAR uzman heyetin lojistik merkezin yeriyle ilgili çalışmasını devam ettirdiğini belirterek, “Lojistik merkezin yerinin tespiti noktasında çalışan uzman heyet henüz nihai raporunu vermedi. Bölgesel kalkınmayla ilgili lojistik merkez Trabzon ve Rize bağlantılı olarak düşünülüyor” diye konuştu.

Rapor Başbakan’a Sunulacak
LOJİSTİK merkezin yerinin net olmadığını ifade eden Bayraktar, “Çalışmalar bitecek ondan sonra yer belirlenecek. Uzmanların çalışmasına bağlı olarak hazırlanacak rapor Sayın Başbakanımıza sunulacak. Başbakanımız da yerlerden hangisinin uygun olduğunu belirleyecek” dedi.

AK PARTİ Rize Milletvekili Nusret Bayraktar Doğu Karadeniz ve Türkiye’nin yanı sıra bölge ülkelerine de çok önemli ekonomik katkılar sağlayacak olan lojistik merkezin yeri konusunda son noktayı Başbakan Recep Erdoğan’ın koyacağını söyledi. Bayraktar uzman heyetin lojistik merkezin yeriyle ilgili çalışmasını devam ettirdiğini belirterek, “Lojistik merkezin yerinin tespiti noktasında çalışan uzman heyet henüz nihai raporunu vermedi. Bölgesel kalkınmayla ilgili lojistik merkez Trabzon ve Rize bağlantılı olarak düşünülüyor. Yeri net değil. Çalışmalar bitecek ondan sonra yeri belirlenecek. Uzmanların çalışmasının bağlı olarak hazırlanacak rapor Sayın Başbakanımıza sunulacak. Başbakanımız da yerlerden hangisinin uygun olduğunu belirleyecek” dedi.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR
Lojistik Merkezi’n Karadeniz Havzası’na gelecek malların hareketlerini kapsadığını ifade eden Bayraktar, “Buna Rusya Federasyonu da dahildir. Bu nedenle lojistik merkez sadece Türkiye’yi ve Doğu Karadeniz’i ilgilendirmiyor. Bölgedeki ülkeler, özellikle Rusya ve Gürcistan Lojistik Merkezden fayda sağlayacak. Bu etki Orta Asya ülkeleri ve Çin’e kadar uzanacak. Öncelikli olarak bu bölgede yakın komşu ülkelerinde sınır geçiş kapılarında altyapının gelişmesini sağlayacak yatırımlara, bütün taraflar destek vermelidir” dedi. Trabzon Lojistik Merkezi’nin hayata geçirilmesi noktasında çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Bayraktar, ”Bu kapsamda çeşitli ülkelerdeki lojistik merkezlerin incelenmesi sürüyor. Lojistik merkez için son aşamaya geliyoruz” dedi.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.