Ulaştırma Bakanları BTK Demiryolu projesi Hakkında Görüş Alış Verişinde Bulundu

Ulaştırma Bakanları BTK Demiryolu projesi Hakkında Görüş Alış Verişinde Bulundu :AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Çek Cumhuriyeti ve Azerbaycan Ulaştırma Bakanlarıyla bir araya gelerek gelerek görüş alış verişinde bulundu.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Başkanlığı’nda yapılan toplantıya katılan Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Türkiye Çek Cumhuriyeti Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı olarak Çek Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Sayın Zdenek Zak ile bir araya geldi. İki ülke arasında Parlamentoları arasındaki ilişkilerin memnuniyet verici bir düzeyde olduğunu, özellikle 3-6 Şubat 2013 tarihlerinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Çek Cumhuriyeti’ne yapmış olduğu ziyaret sonrası ilişkilerin önemli bir ivme kazandığı ifade eden Aslan, 11. Uluslararası ulaştırma şurasının çok yerinde ve önemine işaret ederek, gelişen elişen ve değişen dünyada ulaşım ve erişimin insan yaşamının olmazsa olmazlarından olduğu belirtti.

Yine şuraya katılan Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Memmedov, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Kars Milletvekili Arslan bir araya gelerek iki ülke ve bölgesel projeler ele alındı.

Özellikle Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi ele alındı ve projenin önemine değinildi. Bir ay sonra Azerbaycan’da gerçekleştirilecek Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi değerlendirme toplantısında ele alınacak konulara ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Projenin bir hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete alınmasının ülkeler için, bölge için büyük öneme sahip olduğunun altı çizildi.

Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi başlangıcından itibaren çok önemsediklerini, projenin tamamlanması noktasında her türlü destek ve katkıyı sağlamak için gerekli çabanın harcandığını ifade etti.

Arslan, projenin bu noktaya gelmesinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere Azerbaycan ve Gürcistan Ulaştırma Bakan ve görevlileri önemli katkı sunduklarını, bu vesileyle Ülkemiz, Bölgemiz ve Kars’lı hemşerilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyor, bu hususta bugüne kadar sunmuş oldukları katkıyı, bundan sonrada sunmaya devam etmelerini arzu ettiğini kaydetti.

Kaynak : www.haber3.com


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar