Yücelik Trabzon-Erzurum Hızlı Tren Hattı ve hastane kampüsünü sorduYücelik Trabzon-Erzurum Hızlı Tren Hattı ve hastane kampüsünü sordu :AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ile görüştü.

Başkan Yücelik, Milletvekili Çığlık’a, son zamanlarda kent gündemini oluşturan Trabzon-Erzurum Hızlı Tren Hattı Projesi’ni ve inşaatı durdurulan hastane kampüsü projesinin son durumunu sordu.
Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki makamında ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’i ziyaret eden AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Bulduğu her fırsatta Erzurum’a geldiğini ve ilçeler başta olmak üzere her kesimden vatandaşın sorununu bire bir dinlediğini söyleyen Milletvekili Çığlık, sivil kitle örgütlerinin de sorunların tespitinde ve çözümünde önemli rol oynadığını kaydetti.
ETSO Başkanı Yücelik ise son zamanlarda kent gündeminde birçok sorunun konuşulduğunu ve bazı soruların cevap beklediğini söyledi. Başkan Yücelik, özellikle Trabzon-Erzurum arası hızlı tren projesinin iptal edildiğini, bunun Erzincan-Trabzon olarak değiştirildiğine dair söylentilerin büyüdüğünü, inşaatı durdurulan kent kampüs hastanesinin akıbetinin ne olacağını da yine merak ettiklerini belirtti. Başkan Yücelik, “Bu iki konu kentimizi çok yakından ilgilendirmektedir. İnşaat, Erzurum’un lokomotif sektörüdür. Sağlık alanına yapılacak olan bu yatırımın durması birçok sektörü de ilgilendirmektedir. Hızlı trenin 2015 yılına kaldığı ve güzergahının Erzurum’a uğramadan Erzincan-Trabzon olarak değiştirildiği duyumları bizleri üzmüştür. Bu konuların biran önce açıklığa kavuşturulması gerekir” dedi.
Erzurum Milletvekili Çığlık ise hastane inşaatının durma kararının tamamen yüklenici firmanın ekonomik durumuyla alakalı olduğunu ve yeniden ihalesi için bir sürecin beklenilmesi gerektiğini belirtti. Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın da konuyla ilgilendiğini kaydeden Milletvekili Çığlık,”13 yeni şehir hastanesinin ihalesi yapıldı. Burada Erzurum yoktu. Çünkü Erzurum’un şehir hastanesinin temeli zaten atılmış ve inşaatı devam ediyordu. Bunun için bizim bir tane daha isteme şansımız olmadı. Tren hattının Erzurum’a uğramadan Trabzon’a gitmesi gibi bir durum olamaz. Biz hızlı tren hattının Erzurum’a mutlaka geleceğini, buradan da Karadeniz’e olan bağlantısı için Trabzon hattının yapılması istiyoruz. Bu isteğimizin de takipçisiyiz” dedi.

Kaynak : www.gazeteguncel.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.