Ak Parti İl Başkanı Kılıç, Palandöken Lojistik Köyü İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu (Foto Galeri)

Ak Parti İl Başkanı Kılıç, Palandöken Lojistik Köyü İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu :Erzurum Ak Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Palandöken Lojistik Köyü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Lojistik Köy’ün 12 bin metrekarelik kapalı bir alana yapıldığını belirten Kılıç, Türkiye’de sadece Ankara, Halkalı ve Samsun’da lojistik köy bulunduğunu söyledi. 4. Lojistik köyün Erzurum’a kurulacağını anlatan Başkan Kılıç, “Lojistik köylerin bulundukları çevrenin ekonomik kalkınmasına önemli katkılarda bulunmaktadır. Lojistik köy herkesin istediği bir yatırımdı. Erzurum bu sayede çok iyi bir yatırıma kavuştu. Burada yapılan depolama merkezi ile üreticilerin, sanayicilerin Erzurum’u kullanması burada bulunan tüccarlarımıza büyük bir katkı sağlayacak. Bu alanın özellikle seçilmiş olması demir yollarına yakın olmasıdır. Erzurum’un da lojistik merkezle birlikte kısa sürede kalkınacağına ve gelişeceğine inanıyorum” dedi.
Lojistik merkezinde incelemelerde bulunan Kılıç’a, Devlet Demir Yolları Erzurum İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt ve Şantiye Şefi Hamit Kuzucu eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.