Ankara Kızılay Çayyolu Metrosu Ne Zaman AçılacakAnkara Kızılay Çayyolu metrosu ne zaman açılacak ?29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı olan Marmaray’dan sonra şimdi gözler Ankara’da açılacak olan yeni metroya çevrildi.

Ulaştırma ve Denizlicilik Bakanlığı’nın üstlendiği Ankara Kızılay-Çayyolu metrosu açılışı için geri sayım başladı. Büyük bir şölenle açılan Marmaray’dan sonra aynı çoşkuyla açılması beklenen metro hattı için tam tarih henüz belli değil fakat hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Kaba inşaası biten Metro hattının önümüzdeki kasım ayı içerisinde Büyükşehir Belediyesinin hazırlayacağı büyük bir  çoşkuyla açılacağı iddia ediliyor.

Ankaralılar tarafından sıklıkla kullanılan Eskişehir yolunda trafik tamamen bitmesi planlanıyor. Ankaralılara büyük bir rahatlık sağlayacak metro hattı için bölge halkı tüm merakla bir an önce açılması için gün sayıyor.
Ankara Çayyolu hattı biter bitmez bu kez bakanlık Ankara Sincan metro hattını açacak yıl sonuna kadar her iki hattında faaliyet göstereceği kesin gözüyle bakılıyor.

Keçiören Tandoğan metro hattı ise çalışmalarda yaşanan sıkıntılardan yüzünden ve Ankara Çay’ının engel olması sebebiyle 2014 yılı sonunda açılabileceği gelen bilgiler arasında.

Kaynak : haber.rotahaber.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.