Ankara Metrosu 'ndan Kanal İstanbul'a Bakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar (Video)Ankara Metrosu ‘ndan Kanal İstanbul’a Bakan Yıldırım’dan önemli açıklamalar   :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım AA Editör Masası’na konuk oldu.
YHT’nin rengi belli oldu
Bakan Binali Yıldırım, AA Editör Masası’nda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılacak olan “Marmaray” başta olmak üzere Kanal İstanbul Projesi’nden 3. köprüye kadar gündeme damga vuran projeleri anlatıyor.
Marmaray’da bilet fiyatları 1,95 lira
Bakan Yıldırım, Marmaray’da uygulanacak bilet fiyatlarının şehir içi ulaşım fiyatları düzeyinde,1,95 lira civarında olacağını belirterek, İstanbulkart’ın Marmaray’da da geçerli olacağını söyledi.
Kanal İstanbul çalışmalarında sona gelindi
Kanal İstanbul çalışmalarında da sona yaklaşıldığını kaydeden Bakan Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile son değerlendirmeler yapıldıktan sonra yapım aşamasına geçileceğini bildirdi.
Üçüncü köprüde “dünya rekoru”
Bakan Binali Yıldırım, 3. Köprü’nün ayaklarının uzunluğunun 60 metreyi bulduğunu ve yıl sonuna kadar ayakların tamamlanmış olacağını belirterek, “2015’te tamamlamayı planlıyoruz. Bu bir dünya rekoru olacak” dedi.
Üçüncü havalimanı ÇED’den muaf değil
İstanbul’a yapılacak 3. havalimanının inşaatına birkaç ay içinde başlanabileceğini ifade eden Bakan Yıldırım, 3. Havalimanı ile ilgili ihaleye çıkmadan önce ÇED Raporu’nu aldıklarını belirterek, projenin ÇED’den muaf olacağı iddialarının da doğru olmadığını söyledi.
Uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulaması
Bakan Yıldırım, uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulamasının şirketlerin kendi rızasıyla yapılacağını kaydederek, “Havayolu şirketleri SHGM ile anlaşmaya vardılar. Şirketler uygulayacakları bilet fiyatlarına kendileri bir sınır koyacaklar” dedi.
Ankara-İstanbul YHT’nin rengi turkuaz
Bakan Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul YHT’nin renginin de turkuaz olacağını bildirdi.
Ankara Metroları yıl sonuna açılacak
Bakan Binali Yıldırım, Ankara’da Kızılay-Çayyolu ile Batıkent-Sincan metro hatları yıl sonunda açılacağını belirtti

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.