Aziz Kocaoğlu İzmir Metrosu için yine umut verdiAziz Kocaoğlu İzmir Metrosu için yine umut verdi :İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendisine ait twitter hesabı üzerinden İzmirlilerin sorularını yanıtladı. Kocaoğlu işportadan çöp tartışmasına, İzmir metrosu çalışmalarından su baskınlarına kadar birçok konuda açıklama yaptı. Adaylık konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın isminin geçtiğini belirten vatandaşlara yanıt veren Kocaoğlu, “Aday fark etmez” dedi. 2005’ten bu yana bitirilemeyen ve verdiği birçok bitiş tarihi gerçekleşmeyen metro çalışmaları hakkında umut veren Kocaoğlu, twitle gelen sorulara, “Tünelin sıkıntılı bölümünü aşıyoruz. Ray döşemeye başladık” diye yanıt verdi. Kocaoğlu ayrıca, Harmandalı’ya çöp tesisi değil otobüs istiyoruz diye twit atan bir vatandaşa ise, “Bende bunun için çabalıyorum işte” diye twit attı.
KENT ORMANI
Kocaoğlu sorular öncesinde ön bilgi vermek istediğini belirterek Harmandalı halkına müjde verdi. Kocaoğlu, “Harmandalı’nın depolama alanı olarak kalması söz konusu değil. Alanın rehabilitasyon projesini hazırladık. 2014 başında alanın üçte ikisi için ihaleye çıkıyoruz. Harmandalı’da kent ormanı kuracağız. Katı Atık Değerlendirme Tesisi için tartışılması gereken konu, nerede yapılacağı değil kullanılacak teknoloji olmalı” dedi. Fatih Güven isimli bir vatandaşın Üçkuyular güzergahı hakkındaki sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Tünel üzerindeki kapalı yolları yenileyip teker teker açmaya başladık. Ekim sonunda güzergah üzerinde kapalı yolumuz kalmayacak. Tünel üzerindeki kapalı yolları yenileyip teker teker açmaya başladık. Ekim sonunda güzergah üzerinde kapalı yolumuz kalmayacak”. Fatih Şen isimli kullanıcının metro hakkındaki, “Metro sorularını nerden görmezden geliyorsunuz? Bu buluşmayı metro ile ilgili sorulara cevap vermeden bitirirseniz gerçekten yazıklar olsun” yazısına yanıt olarak twit atan Kocaoğlu, “Tünelin sıkıntılı bölümünü aşıyoruz. Ray döşemeye başladık” dedi.
“KİM HAKLI”
BD isimli bir kullanıcının, ‘Sevgili baskanim, Bu Buca trafiği bizi deli etmekte. Allasen ne zaman bitiyor bu calismalar?’ sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Önümüzdeki hafta çalışmalar tamamlanacak ve trafik akışı düzene girecek. Yağmurlar başladığında, işin önemi ortaya çıkacak. Evet, Buca’da ulaşım ciddi anlamda sıkıntılı. Ama bu çalışmalar su baskınlarını önlemek için yapılıyor” dedi. Başkan Kocaoğlu, Şirinyer’den, “Geçen sene ne haldeydi Şirinyer, Bu sene seçim var diye mi aklınıza geldi şirinyeri su bastığı? ” diye yazan Emre Aydan sorusuna yanıt vererek, “Bizim dönemimizde Buca’ya yapılan yatırım miktarı 339 milyon liradır. Bilmenizde yarar olduğunu düşünüyorum” dedi. DirenYamanlar isimli kullanıcı ise, “Siz yamanlara diyorsunuz, lakin Karşıyaka belediye başkanı karşı çıkıyor. Siz mi haklısınız, Karşıyaka belediye başkanı mı? Kısa ve öz ne olacak bu çöp meselesi? Yamanlar’a çöp tesisi istemiyoruz” diye yazdı. Kocaoğlu ise bu yazıyı, “Güveninizi boşa çıkarmamak için tüm gücümle çalışıyorum, teşekkürler” diye yanıtladı.
Başkan Kocaoğlu’nun twitleri;
Necati Erdem; ‘Körfezde yeniden denize girebilmek için çok büyük yatırımlar yaptık’ dediğiniz körfez 9 yıldır neden hala kokuyor?
Aziz Kocaoğlu; Proje bitti, inşaat için ihale dosyasını hazırlıyoruz.
alperŞ; Neden torbalı da bu çöp tesisi için geri adım attınız yamanlarda ısrarcısınız
Aziz Kocaoğlu; Torbalı, 2011 seçimleri arefesinde Orman Bakanlığı’nın verdiği söze kurban gitti.
Muhsin Yener; Başkanım sizin dürüstlüğünüzden şüphemiz yok yanlız etrafınızdaki bürokratların neler yaptığını biliyor musunuz?
Aziz Kocaoğlu; İBB bürokratları, dürüstlüğünü ispat etmiştir. Bir bildiğiniz varsa, Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurabilirsiniz.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.