Derince Limanı özelleştirilecekDerince Limanı özelleştirilecek : TCDD’ye ait Derince Limanı, 36 yıl süreyle, “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne (TCDD) ait Derince Limanı, 36 yıl süreyle, “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek.
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığının (ÖİB) Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, geçici teminat bedeli 30 milyon dolar olarak belirlenen ve doküman bedeli 20 bin lira olan ihale, pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile ihale açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
İhaleye Türk ve yabancı uyruklu tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. Yatırım fonları, ancak ortak girişim grubuna dahil olarak ihaleye katılabilecek. Ortak girişim grubu sadece yatırım fonlarından oluşamayacak.
Tekliflerin, Özelleştirme İdaresi Başkanlığına 10 Aralık 2013 günü saat 17.00’a kadar elden teslim edilmesi zorunlu olacak.

Kaynak : www.sabah.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. bari google a tıklayıp Derince Liman resmi koysaydınız arkadaş…bu kadar mı yani….sahalardaki tüm tekerlekli araçlar yenilenip,sahalar düzelttirilip,neredeyse hiç bir eksikliğin bırakılmadığı bir zamanda satışa çıkartmak he….dışarıdakiler bilmez ama biz biliyoruz….içeriden biri olarak yazık…..

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.