Posted on Leave a comment

Eskişehirde Trafik Akışında Yaşanan Sorun

Eskişehirde Trafik Akışında Yaşanan Sorun :İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, YHT hattı yapımı sebebiyle özellikle İstasyon Köprüsü ile ilgili alt yapı çalışmalarının, kentin farklı bölgelerinde devam eden yol bakım ve onarımlarının, ara arterlerin tramvay ve karayolları ile kesiştiği kısımlarda trafik akışını olumsuz yönde etkilediği belirtildi.
“Trafik, insan, araç ve yolun birlikte oluşturduğu bir olgudur” ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar bildirildi:
“Kamu kurumları kendi görev alanları çerçevesinde görevlerini ifa ederler. Mevcut sorunların kolaycılığa kaçmadan ciddiyetle ele alınması ve çözüm yollarının tespit ve icrası gerekmektedir. İl Emniyet Müdürlüğü görev ve sorumluluk sahasına giren her konuda olduğu gibi trafik hizmetlerinde de üzerine düşeni yapmakta, mesai ve zaman mefhumuna bağlı kalmaksızın görevini eksiksiz yerine getirmektedir. Faaliyetlerimiz basın bültenleriyle zaman zaman kamuoyuna açıklanmaktadır ancak şehir içi trafikte görevli sayımız 200 değildir. Fiilen çalışan 140 personelimiz vardiya halinde günlük 50 personelimizle görev yapmaktadır. Trafik problemini polisiye tedbirlerle kökten çözme imkanı yoktur.”
Eskişehir’de trafikle ilgili düzenleme yapma yetkisi ve görevinin Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’ne ait olduğuna dikkatin çekildiği açıklamada, trafik sorunlarını çözme yolunda çalışmalar yapıldığı takdirde İl Emniyet Müdürlüğü’nce her türlü katkı ve desteğin verilmesini görev addedileceği vurgulandı.

Kaynak : www.beyazgazete.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.