Eskişehirde Tramvay inşaatı nedeniyle kabir ziyareti için alternatif araç güzergahları belirlendiEskişehirde Tramvay inşaatı nedeniyle kabir ziyareti için alternatif araç güzergahları belirlendi :Büyükşehir Belediyesi, tramvay uzatma hatları inşaat çalışmalarının Kurban Bayramı tatilinde devam etmesi nedeniyle Yenikent Mahallesi-Asri Mezarlık istikametinde sürücülerin trafik sorunu yaşamaması için alternatif güzergahlar belirledi.
Belediye Ulaşım Dairesi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, “Eskişehir Kentsel Ulaşım ve Toplu Taşıma Sistemi Projesi Tramvay Hatları Yapım İşi” kapsamında Yenikent Mahallesi’ndeki çalışmalar, Kurban Bayramı tatilinde de devam edecek. Çalışmalar nedeniyle vatandaşların tatil süresince kabir ziyaretlerinde sorun yaşamamaları için alternatif yollar belirlendi.
Buna göre, Yenikent Mahallesi, Asri Mezarlığı ile Yenikent ve çevre mahalleleri, şehir merkezi istikametini kullanacak sürücüler, Asri Mezarlık için Atatürk, Gençlik bulvarları, Zümrüt Caddesi, Seyitgazi Yolu, Yenikent ve çevre mahallelerden şehir merkezine Piri Reis Caddesi, Mustafa Özel, Gençlik, Atatürk bulvarlarını kullanabilecek.
Şehir merkezi istikametinde kullanılabilecek bir diğer güzergah olarak Piri Reis, Sinan Alaağaç caddeleri, Şensözlü, Çameli sokaklar, Ali Çetinkaya, Dr. Sadık Ahmet caddeleri, Atatürk Bulvarı önerildi.
Sürücülerin, Piri Reis, Sinan Alaağaç caddeleri, Şensözlü, Çameli sokaklar, Ali Çetinkaya, Dr. Sadık Ahmet, Dumlupınar, Şehit Yüzbaşı Tuncer Güngör caddeleri güzergahını da şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceği belirtildi.

Kaynak : haberciniz.biz

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.