İnternetten Hızlı Tren bileti yer sorgulamasında hata

İnternetten Hızlı Tren bileti yer sorgulamasında hata :İnternetten Hızlı Tren bileti yer sorgulaması hata veriyor. İnternetten Hızlı Tren bileti almak içn yer sorgulaması yapanlar hata ekranı ile karşılaşıyor.
Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, TCDD Resmi inernet sitesinden bilet yer doğrulaması ekranında; “Yolculuk yapmak istediğiniz istasyon bilgilerini, ilgili alanı tıkladıktan sonra istasyon ismini yazarak veya listeden istasyon seçerek girebilirsiniz. İstasyon bilgilerini seçtikten sonra “TRENLERİ LİSTELE” butonuna basınız.” açıklaması yer alıyor.
Ancak biletini almak istediğiniz trende yer olup olmadığını sorgulamak istediğinizde ise: “UYARI: Sistemde beklenmeyen bir durum oluştu, Lütfen son işlemler menünüzü kontrol ediniz.” mesajı geliyor. İnternet Explorer ve Google Chrome tarayıcılarının ikisinde de aynı hatayı veren sayfaya TCDD web yönetiminin müdahale etmesi gerektiği belirtildi.
İnternetten Hızlı Tren bileti yer olup olmadığını vatandaşın görme yetkisi elinden alındı mı? Eğer böyle birşey varsa farklı bir ikaz metni çıkmalı. “İnternetten Hızlı Tren bileti boş yerleri öğrenme yetkiniz yoktur.” gibi bir ifade çıkmalı ki vatandaş hatanın kendinden mi, yoksa sistemden mi kaynaklandığına karar versin.
TCDD web yönetimine ve yetkililerine buradan bu sorunun çözülmesi gerektiğini duyuruyoruz.


Kaynak : http://www.e-haberajansi.com


1 Comment

  1. Eybis yani yeni bilet sistemini incelemek istiyorsanız Firefox tarayıcısında yolcu.tcdd.gov.tr yazarak inceleyebilirsiniz.

Yorumlar