İşte Marmarayın tweet trafiğiİşte Marmarayın tweet trafiği :Başbakan Erdoğan, sosyal medyadaki Marmaray eleştirilerine tepki gösterdi. Peki dünden bugüne ne kadar tweet atıldı? Sosyal medyanın gündemini belirleyen unsurlar ne oldu?
Marmaray görkemli bir törenle açıldı. Dünya medyasının da büyük ilgi gösterdiği projenin en yoğun tartışıldığı platform ise sosyal medya oldu.
ntvmsnbc’nin ulaştığı bilgilere göre son bir haftada Marmaray’la ilgili atılan tweet’lerin yüzde 80’i dün ve bugün gönderildi.
Sadece dünden bugüne (30 Ekim 17.00’ye kadar) Marmaray’la ilgili atılan tweet’lerin sayısı 294 bin 6. Tweet’lerin en yoğunlaştığı dönem ise açılış töreninin başladığı saatler oldu. Açılış töreni ile artan tweet’ler protokolün deneme seferi yaptığı anlarda ise en yüksek noktaya ulaştı.
Dün 17.00 ile 18.00 saatleri arasında 34 bin 910 tweet atıldı.
Bugün ise tweet’lerin artış gösterdiği saatler Marmaray’da yaşanan aksaklıklarla aynı anlara rastladı.
İlk yoğunlaşma sabah yaşanan elektrik kesintisinden sonra gerçekleşti. ntvmsnbc’nin ulaştığı bilgilere göre bu olaydan itibaren iki saat içinde 16 bini aşkın tweet atıldı.
Öğlen saatlerinde kapı arızası nedeniyle durdurulan seferlerin ardından ise iki saat içinde 26 bini aşkın tweet atıldı.
Olumsuz gelişmelerin ardından tweet’lerde artış olması Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından tepki gördü.
Erdoğan tepkisini şu sözlerle dile getirmişti: ”Birileri daha ilk günden oradaki hassas, çekilmemesi gereken imdat zilleri var, onu çekiyor. Tabii orada ister istemez maalesef Marmaray’da bir sıkıntı meydana geliyor. Medya hazırlıklı, geliyor çekiyor, tweet’ler başlıyor. Böyle bir mantık olabilir mi?”

Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.