İZBAN üst geçidindeki asansöre demir levhalı önlemİZBAN üst geçidindeki asansöre demir levhalı önlem :İZMİR’de, Kahramanlar ile Ege mahallelerini birbirine bağlayan İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) üst geçidinin asansörleri, sürekli onarılmasına rağmen zarar verilmeye devam edilmesi üzerine metal levla ile kullanıma kapatıldı.
Kahramanlar Mahallesi Muhtarı Sebahattin Özoran, güvenlik kameralı çözüm beklerken böyle bir yola başvurulmasının, yapanları değil, vatandaşları cezalandırmak olduğunu söyledi.
Kahramanlarile Ege mahallelerini birbirine bağlayan İZBAN üst geçidinin asansörleri defalarca tamir edilmesine rağmen, kimliği belirsiz kişiler tarafından her seferinde kırıldı. Ege Mahallesi’nde yaşayan yaşlılar, çocuklar, bebek arabası ile dışarı çıkanlar, hastalar, asansör çalışmadığı için mağdur oldu. Merdivenlerden inip çıkmak zorunda kaldı. Mahalle halkı, asansörlere yönelik bu saldırıların önlenmesi için üst geçide güvenlik kamerası takılmasını veya özel güvenlik görevlisinin görev yapmasını istedi.
Onarılır onarılmaz asansörlere zarar veren kişi ya da kişilerle başa çıkamayan görevliler, çareyi bunları kullanım dışı bırakmakta buldu. Asansörlerin girişi, demir levha ile kapatıldı. Bunun üzerine, üst geçidin merdivenlerinden çıkmak istemeyen bazı vatandaşlar, her türlü tehlikeyi göze alıp, İZBAN demiryolu hattının üzerinden karşıya geçmeye başladı.
Kahramanlar Mahallesi Muhtarı Sebahattin Özoran, çözüm beklerken asansörlerin demir kapılarla kapatılmasına hiç kimsenin anlam veremediğini belirterek, “Asansörü çalıştırmamak için her seferinde zarar veren vandalları yakalamak yerine, bu yola başvurulmasıyla halk cezalandırıldı. Durumu Konak Kaymakamlığı’na bildireceğim. Madem asansörler kullanılmayacak o zaman neden yapıldı. Bunca merdiveni hangi yaşlı, çocuklu anne tırmanacak? Asansörümüzü geri istiyoruz” dedi.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.