Kayseride Bandolu Ray-Kitap Kütüphanesi Açılışı (Video-Foto Galeri)

Kayseride Bandolu Ray-Kitap Kütüphanesi Açılışı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet alanında raylı sistem durağındaki Ray-Kitap kütüphanesi, bandolu törenle açıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet alanında raylı sistem durağındaki Ray-Kitap kütüphanesi, bandolu törenle açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Mehmet Özhaseki, “Biz raylı sistemde gazete ve kitap yerine cep telefonuyla konuşmayı seviyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ray- Kitap’ projesi kapsamında raylı sistemde yolculuk eden vatandaşların kitap ve gazete okumasını isteyen projesinin ilk kütüphanesi bugün törenle açıldı. Cumhuriyet meydanında toplanan kalabalık, belediye bandosunun mini konseri sonra Büyükşehir Belediyesinin Kültür yayınları ve klasik eserler ile vatandaşların getirip bağışladığı kitaplardan oluşan kitaplığı izleyerek, buradaki yayınlardan aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 38 araçtan oluşan raylı sisteme binen vatandaşların ve durakta bekleyenlerin gazete ve kitap okumalarını istedi. Özhaseki, “Batıda toplu ulaşım araçlarında kitap ve gazete okuma kültürü çok yaygın ama bizde maalesef gazete veya kitap okumak yerine etrafı seyretmeyi veya cep telefonu ile konuşmayı seviyoruz” diye konuştu.
Özhaseki, raylı sisteme binen veya durakta bekleyen vatandaşların Cumhuriyet meydanından aldıkları kitapları evlerine götürüp okuyabileceklerini, ancak bunları getirip tekrar duraktaki raflara koymalarını da istedi.


Kaynak : www.haberler.com

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar