Marmaray açılışına muhalefet de gelsinMarmaray açılışına muhalefet de gelsin :Mehmet Ali Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın muhalefet liderlerini de davet etmesi gerektiğini söyledi. Şahin, ‘Hatta Sayın Başbakan, liderleri arayıp davet ederse daha şık olur.’ dedi.
İki kıtayı denizaltından birleştirecek ve ‘Asrın Projesi’ olarak tanımlanan Marmaray, Cumhuriyet’in kuruluşunun 90’ıncı yıl dönümünde, 29 Ekim Salı günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katılacağı törenle açılıyor. Törene muhalefet parti liderlerinin de katılması gerektiğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın muhalefet liderlerini de davet etmesi gerektiğini söyledi. Şahin, “Hatta Sayın Başbakan, liderleri arayıp davet ederse daha şık olur.” dedi.
“MARMARAY’IN AÇILIŞINA MUHALEFET BAŞKANLARI DA KATILMALI, BİRLİK VE BERABERLİK GÖRÜNTÜSÜ VERMELİYİZ”
Yüz yılı aşkın bir süredir milletin hayali olan büyük bir projeyi Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı yabancı devlet adamlarının katılımıyla hizmete açacaklarını vurgulayan Şahin, şu teklifte bulundu: “Sayın Başbakanımız ve diğer yetkililer İstanbul’da hizmete alacaklar Marmaray Projesi’ni. Denizin altından iki kıtayı birleştiren önemli proje. ‘İşte Cumhuriyet’e böyle layık olabiliriz’ diye düşünüyorum, hizmetlerle. Biz, AK Parti olarak hizmet partisiyiz, hizmet ederek bu millete layık olmaya çalışıyor, hem de Cumhuriyet’e sahip çıkıyoruz. Marmaray Projesi’nin açılışına başka ülkelerden de misafirler gelecek; devlet başkanları, hükümet başkanları. Bu heyecanı bizimle paylaşacaklar, ancak benim bu ülkenin vatandaşı olarak, bir siyasi partinin genel başkan yardımcısı olmamın ötesinde vatandaş olarak, bu anlamlı açılışa diğer siyasi partilerin genel başkanlarının katılımıdır. Onların da katılımı Cumhuriyet’i farklı bir şekilde kutlamamıza vesile olacaktır. Çünkü biz bu hizmetleri, Marmaray’ı AK Parti olarak kendimiz için yapmıyoruz, ülke için hatta tüm insanlık için böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu heyecanı, diğer siyasi partilerimizin saygıdeğer genel başkanlarının da açılışa katılarak renklendirmeleri benim en büyük dileğim, beklentimdir. Davetiye mutlaka gitmiştir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ev sahipliği yapıyor. Binali Bey, bunları ihmal etmez. Hatta gönlümden geçen şu ki; Binali Bey, telefonla ana muhalefet partisi genel başkanı başta olmak üzere diğer siyasi parti genel başkanlarını bu açılışa bizzat davet etsin, hatta Sayın Başbakanımızın davet etmesi daha şık olur. Biz, Cumhuriyet’in 90’ıncı yıl dönümünü böylesine birlik ve beraberlik görüntüsü vererek kutlarsak inanıyorum ki milletimizin gönlünü de mesrur etmiş oluruz.”
Mehmet Ali Şahin, konuşmasının ardından Tüyap Fuar Merkezi’nde kurulan sandıklarda incelemelerde bulundu. Toplam 2 bin 827 partilinin oy kullanacağı temayül yoklamasında bin 690 kişi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tercihlerini yazacak.

Kaynak : www.timeturk.com

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.