Marmaray çalışmaları sırasında iş makinesi ana su borusunu patlattı (Video)Marmaray çalışmaları sırasında iş makinesi ana su borusunu patlattı :Pendik’te geçtiğimiz cumartesi günü Marmaray projesi kapsamında yapılan çalışma sırasında bir iş makinesi İSKİ’ye ait ana su borusunu patlattı. Büyük tazyikle fışkıran su nedeniyle mahallede panik yaşandı. Çevredeki vatandaşlar sağa sola kaçışmaya başladı. Tazyikli su çalışma yapılan alanın karşısından 4 katlı binanın en üst katına kadar yükseldi. Akan su nedeniyle birikintiler oluşurken ,caddede ilerleyen sürücüler zor anlar yaşadı.Tazyikli su nedeniyle binanın içi suyla doldu. Tazykli su binadaki dairelerin camlarını kırarak içeri girdi. Evdeki eşyaların çoğu kullanılamaz hale geldi. Binanın girişinde buluna işyerlerin de de büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Binadaki elektrik tesisatları zarar gördü. Üzerinden 2 gün geçmesine rağmen binanın dış cephesindeki ıslaklık dikkat çekmekte. Binanın girişinde işyeri olan Erkan Çetin, “Çok büyük bir şekilde fışkıran su direkt binaya geldi. Binadaki bütün dairelere ve bizim dükkanlar su içinde kaldı. Yaklaşık 40 dakika sürdü. İşyerimde ve büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yetkililer geldi ve zararımızı karşılayacaklarını söyledi” diye konuştu.
Binanın 3. katında oturan bir vatandaş ise bütün eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini belirterek, “Su çok tazyikliydi, camımız kırıldı, evin içi suyla doldu. Bütün eşyalar ıslandı” dedi.
YAŞANANLAR KAMERADA
Yaşanan çevredeki vatandaşlar tarafından cep tefonlarıyla görüntülendi. Görüntülerde tazyikle fışkıran su binanın en üst katına kadar yükseliyor. Akan su caddede ilerliyor, araçlar da cadde üzerinde ilerlemekte zorlanıyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.