Moskova-St. Petersburg hızlı tren hattında küçük çocukların yalnız seyahat edebilmesi için yeni proje başlatıldı

Moskova-St. Petersburg hızlı tren hattında  küçük çocukların yalnız seyahat edebilmesi için yeni proje başlatıldı :Rusya Demiryolları işletmeciliğinden yapılan açıklamada, Moskova-St. Petersburg-Moskova hattında yolcu taşıyan Sapsan hızlı trenlerde 1 Ekim’den itibaren ebeveynleri olmadan çocuk yolcuların taşınması için pilot proje başlatıldı. Bugünden itibaren hızlı trenlerde aile fertleri olmadan yolculuk yapacak 10-16 yaş arasındaki çocuklardan alınan bilet ücretleri de 1600 ruble oldu.
Aile fertlerinden hiçbirinin yanında olmadan 10-16 yaş arasındaki çocukları taşımak için başlatılan pilot projeyle başlangıç ve bitiş noktalarına kadar bilet satışı yapılacak, kıza mesafeler için bilet satışı yapılmayacak. Aileler çocuklarını hızlı trenlere bindirdikten sonra son durağa gelene dek çocuklarla tren içerisinde görevli kişiler ilgilenecek ve duraklarda iniş ve binişleri sırasında onlara tren istasyonlarında çalışanlar eşlik edecekler.
Başlatılan projeyle 10-16 yaş aralığındaki çocukların aileleri olmadan seyahat etme olanağı tanınacak. Biletler St. Petersburg veya Moskova tren istasyonlarından alınacak veya demiryolları hızlı tren bileti satışının yapıldığı noktalardan temin edilecek. Çocukların bu hizmetten yararlanması için ailelerinin bilgilendirme yapması gerekiyor. Biletlerin en geç trenin kalkış saatinden iki gün önce satın alınması gerekiyor.


Kaynak : www.gazetem.rusohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar