Moskovada tramvay hatları modernleştiriliyorMoskovada tramvay hatları modernleştiriliyor :Moskova şehri ulaşımı Mosgortrans Genel Müdürü Evgeny Mikhaylov’un Rusya 24 TV kanalına yaptığı açıklamada, Moskova hükümetinin 2014’te yaklaşık 100 kilometrelik tramvay yolunu modernleştirmeyi planladığını bildirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Mikhaylov, “2014 için hazırladığımız planda 100 kilometre tramvay yolu modernizasyonu çalışmaları bulunmakta. Modernizasyon çalışmaları sırasında tramvay çalışmalarında aksama olmayacak. Büyük ihtimalle önceden kullanılan mavi tramvay hatları yeniden yapılandırılacak ve Moskova sokaklarına geri dönecek. 1985’ye Moskova’da yaklaşık 60 kilometre tramvay yolu kapatılmıştı” diye konuştu.
Moskova hükümeti, trafik sıkışıklığıyla mücadele etme ve kentteki ulaşım sorununun çözümü için toplu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik etme çerçevesinde tramvay hatlarının daha aktif olarak çalışması için yoğun çaba harcıyor. 2012’nin sonunda 2014-2015’te Moskova’ya 120 adet yeni nesil tramvayın satın alınması için ihale düzenledi. Şu anda Moskova’da kullanılan tramvay hattının toplam uzunluğu 400 kilometre uzunluğunda.

Kaynak : gazetem.ru

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.