Samsun B. B. Metrobüs Hattı Projesi Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapımı ile ilgili Belediye Meclis onayı alındıSamsun B. B. Metrobüs Hattı Projesi Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapımı ile ilgili Belediye Meclis onayı alındı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleş-tirilecek olan; “Gar – Tekkeköy Arası Metrobüs Hattı Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre, söz konusu projenin yapımı ile ilgili olarak 10 Ekim 2013 tarihinde Belediye Meclis onayı alındı.Raylı sistem güzergahının Gar kavşağından Tekkeköy’e, sonrasında da havaalanına kadar uzatılmasının planlandığını belirten yetkililer, ancak yapılan etütlerde yolcu kapasitesinin ve maliyet açısından şu an fizibil olmaması nedeniyle belirtilen hatta metrobüs hattı yapılmasının planlandığını kaydettiler. Proje tutarının 50 milyon lira olduğunubelirten yetkililer, yolcu potansiyeli ve kapasitesinin 15 – 20 yıl sonra fizibıl olması durumunda bu yola hemen raylar ve katener sistemi döşenmek suretiyle raylı sistem hattına dönüştürülebileceğini belirttiler.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, çalış-maların tamamlanması ve gerekli onayın alınmasından sonra önümüzdeki aylarda ihale ilanı yapılarakfirmalardan teklif isteneceğini ve hattın 2014 yılı sonunakadar hizmete girmesinin planlandığını belirttiler.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1148/16 Eylül 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.