Saraybosnada tramvay ve troleybüsün elektriği kesildiSaraybosnada tramvay ve troleybüsün elektriği kesildi :Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da elektrik idaresine 1,5 milyon Euro borcu olan toplu ulaşım şirketinin (GRAS) elektrikleri kesilince tramvay ve troleybüs hatlarında ulaşım durdu.
Ulaşım şirketindeki işçileri temsil eden sendika başkanı Andan Himzaniya, konuyla ilgili Saraybosna Kantonu yönetimini suçladı. Kantonun ulaştırma bakanı Yusuf Bubitsa’nın gerekli kaynağı temin edemediğini belirten Himzaniya, “Şu anda elektriğimiz yok, yakında benzinimiz de bitecek. Bu GRAS şirketin kapatılmasını amaçlayan bilinçli bir saldırıdır.” dedi.
Bakan Bubitsa ise elektrik idaresinin borçları daha önce yeniden yapılandırdığını fakat birikmiş borcu ödeyemediklerini dile getirdi. Bubitsa, “İdareden önce yazılı uyarı aldık, daha sonra elektriğimiz kesildi. Durumun çaresine bakacağız.” dedi.
Elektrik idaresinin, tramvayların duraklara çekilebilmesi için kısa süreliğine enerji vereceği, borcun 200 bin Euro’luk kısmının ödenmesi halinde ise enerji aktarımının süreceği belirtildi.

Kaynak : www.mersinim.net

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.