Sivas Yüksek Hızlı Tren İstasyonu Projesi Fizibilte çalışmaları sürdürülüyorTCDD Sivas Yüksek Hızlı Tren İstasyonu Projesi Fizibilte çalışmaları sürdürülüyor
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’nün “Sivas Yüksek Hızlı Tren İstasyonu Yapım İşi” ihalesinde fizibilte çalışmaları sürdürülüyor.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; daha önce YİD Modelli yapılması beklenen ihalenin açık ihale usulüne göre yapılması düşünülüyor.
Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, tren istasyonunun yapılacağı yerin henüz belli olmadığını ve TCDD’nin oluşturduğu teknik heyetin, Roma, Paris, Londra, Milano, Tokyo, New York ve Barcelona’da tren istasyonlarını incelediğini kaydettiler.
Yaklaşık 80 milyon dolara mal olması beklenen proje yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ve yıllık yaklaşık 3.5 milyon yolcuya hizmet verecek.İstasyonun bulunacağı komplekste; bir otel ve alışverişmerkezi, park, konser salonu, sergi ve oyun alanları ile birde kule bulunması ve büyük kapsamlı bir kapalı otoparkda yer alacak.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1034/20 Haziran 2011 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.