Tata Steel İngiltere demir yolu ağı için beş yıllığına ray tedarik edecekTata Steel İngiltere demir yolu ağı için beş yıllığına ray tedarik edecek :Tata Steel, İngiltere demir yolu ağı Network Rail için en az beş yıl boyunca demir yolu rayı ve çelik travers tedarik edeceğini açıkladı. Böylece Network Rail, 2019 yılına kadar ray ihtiyacının %95’ini Tata Steel’den karşılayacak, ayrıca tedarik sözleşmesinin 2024 yılına kadar uzatılabileceği belirtildi.
Söz konusu sözleşme dahilinde Tata Steel’in yolcu ve yük trenlerine yönelik 1 milyon mt’un üzerinde ray tedarik edebileceği ifade ediliyor.
Tata Steel’den yapılan açıklamada Tata Steel’in 2000 yılından beri Scunthorpe ray üretim tesislerinde 216 metre uzunluğunda ray üretimi yapabilmek için 160 milyon £ yatırım yaptığı belirtildi. Bu yatırımın yanı sıra, Tata Steel, Netwok Rail gibi müşterileri tarafından talep edilen yeni uzun rayları elleçlemek için üretim lojistiğinde de değişikliklere gitti.
Network Rail’e yapılacak tedarik, Tata Steel’in Scunthorpe tesisinde yapılan yıllık çelik üretiminin yaklaşık %5’ine karşılık gelecek.

Kaynak : www.steelorbis.com.tr

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.