Topbaş: Marmarayın hazır olmadığı iddialarını yalanladıTopbaş: Marmarayın hazır olmadığı iddialarını yalanladı.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmaray’ın sinyalizasyon çalışmasının bitmeden açılacağı iddialarını yalanladı..Topbaş,”Teknik çalışmalar tamamlandı. 29 Ekim’de bu proje devreye girecek ” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “KİPTAŞ Vaditepe Projesi”nin tanıtımına katıldı. Topbaş, daha sonra da gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kadir Topbaş, metrobüsün kaldırılacağı yönündeki iddiaları yalanladı.
“Metrobüs ayrı bir hat olarak kalacak. orası metro olacak. Bu yoğunluğu otobüslerle taşımanız mümkün değil. Metrobüsü kaldırmadan da alttan metro proje çalışmamız var şu anda”
29 Ekim’de açılışı yapılacak Marmaray’ın sinyalizasyon çalışmasının bitmeden açılacağı iddialarını da yalanlayan Topbaş, ” Teknik çalışmalar tamamlandı” dedi.
“Teknik çalışmalar tamamlandı. Son çalışmalar açılış tarihine kadar devam edecek. Sistem devreye girdikten sonra artık sistemi durduramazsınız. Bütün raylı sistemlerde, belli deneme sürüşleri vardır. İnşallah 29 ekim’de bu proje devreye girecek

Kaynak : www.kanalb.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.