Tüdemsaşta 102 Yeni Personel İşbaşı YaptıTüdemsaşta 102 Yeni Personel İşbaşı Yaptı :TÜDEMSAŞ’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünde KPSS puanıyla işe alınan 105 işçiden işlemleri tamamlanan 102’si, göreve başladı.
Yeni personel için işbaşı töreni ve eğitim programı düzenlendi.
İş güvenliği uzmanı Zeynel Arıkoğlu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yeni personele önemli bilgiler verdi.
TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Celaleddin Bayrakçıl, törende yaptığı konuşmada, “Şirketimiz bünyesine işçi olarak 16 yıl aradan sonra sizler katılıyorsunuz. Şirketimize sizlerin kazandırılmasında katkı sunan, destek veren Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, büyük bir gayret sarf eden Genel Müdürümüz Sayın Yıldıray Koçarslan’a, Demiryol-iş Sendikasının değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.
Bayrakçıl, şunları kaydetti:
“Yük vagonu üretimi ve onarımı yapan TÜDEMSAŞ’ın üretim kapasitesini artırmak, en büyük hedefimizdir. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü olan 2023’teki demiryolu hedeflerine ulaşmak için sizlerin iş gücüne ihtiyacımız olduğunu unutmayın. Şirketimizdeki usta-çırak ilişkisini unutmadan, tecrübeli büyüklerinizin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmanızı istiyorum.
TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Bilal Tırnakçı ise tecrübe ve deneyimin iş yerinde önemli olduğunu belirtti.
Toplumda, genel anlamda, özel sektörde çok, devlette az çalışıldığı yönünde bir yanlış anlaşılma olduğunu kaydeden Tırnakçı, “Arkadaşlar sizden isteğim ve talebim şu: Ustalarınızdan öğreneceğiniz iş ahlakına dair şeyleri, bir hayat düsturu haline getirmenizi istiyorum. Sizlerden genel anlamda iki talebim var. İş ahlakına saygı duymanızı, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki kurallara uymanızı istiyorum. Allah sizlere hayırlı ve huzurlu bir iş hayatı, aynı zamanda hayırlı bir emeklilik nasip etsin” ifadesini kullandı.
TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İzzet Göze de yeni personelden, iş yeri kurallarına uymalarını, şirket için canla başla çalışmalarını isteyerek, işlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Demiryol-İş Sendikası İşçi Baştemsilcisi Nuri Yıldırım ise yeni işçilerden TÜDEMSAŞ’ı bulunduğu noktadan bir adım daha ileriye götürmek için çalışmalarını ve çaba sarf etmelerini istedi.
Törene, daire başkanları ve fabrika müdürleri de katıldı.
Yeni işçiler, 1-30 Ekim arasında işçi sağlığı ve güvenliği, çevre eğitimi ve enerji verimliliği, ilk yardım eğitimi ve kaynak temel eğitimi konularında bilgilendirilecek.

Kaynak : www.beyazgazete.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.