Ulaştırma Bakanlığı Metro Projeleri Adana 2. Etap Metro Projesi ÇED raporu nihai olarak kabul edildi

Ulaştırma Bakanlığı Metro Projeleri Adana 2. Etap Metro Projesi ÇED raporu nihai olarak kabul edildi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından gerçekleştirilecek, Adana 2. Etap Metro Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu proje ile ilgili olarak Çınar Mühendislik firması tarafından hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca nihai olarak kabul edilerek, halkın görüş ve önerilerine açıldı.9,5 kilometrelik Akıncılar – Çukurova Üniversitesi arasındaki (2. etap) metro projesinin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devri ile ilgili görüşmeler sürdürülüyor. Devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra ihale ilanı yapılabilmesi için Kalkınma Bakanlığı ve YPK onayına başvurulacakHat, 9,5 km uzunluğunda olacak ve hatta 6 adet istasyon yer alacak. 4 adet henzemin tip, 1 tane gömülü tip ve 1 adet de viyadük tip istasyon yer alacak.
Hattın genişliği yaklaşık 11,25 metre olacak ve proje kapsamında kullanılacak alan büyüklüğü yaklaşık 100.000 metrekare olacak. İkinci etap metro projesi tamamlandığında Adana Hafif Raylı Sistem’in toplam uzunluğu 23 kilometre olacak. 2. Etap metro projesi üniversitenin yanı sıra yeni yapılacak stadyuma da ulaşımın sağlanması planlanıyor.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1140/15 Temmuz 2013 (GB)


Kaynak : www.yatirimlar.com

 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar