Uluslararası hizmetler lojistik merkezleriUluslararası hizmetler lojistik merkezleri :TLS Lojistik, sektördeki atılımını yeni uluslararası hizmetler lojistik merkezleriyle sürdürüyor. Şirket, bu kapsamda bölge ve dünya ticareti açısından stratejik birer merkez olarak gördüğü İzmir ve Bursada Uluslararası Hizmetler Lojistik Merkezlerinin açılışını yaptı.
TLS Lojistik, İzmir ve Bursa’da açtığı Uluslararası Hizmetler Lojistik Merkezleri ile lojistik sektöründeki atılımını sürdürüyor. Marmara Bölgesi ve Türkiye’nin başta gelen sanayi şehirlerinden olan Bursa’daki yeni birimin başına Yasemin Dabak getirildi. Türkiye’de üretilen motorlu taşıtların yarısından fazlası Bursa’da üretiliyor. Gıda ve tekstil de Bursa sanayinde büyük bir paya sahip. İş yeri ve çalışan sayısı bakımından Türkiye’de, İstanbul’un ardından ikinci sırada yer alan Bursa, Eskişehir ve Balıkesir’i içine alan hinterlandı ve Gemlik Limanı ile lojistik sektörü için stratejik merkezlerden biri konumunda bulunuyor. Temeli 2010’da atılan İstanbul-İzmir O-33 otoyolu da Bursa’dan geçecek ve şehri İstanbul ve İzmir limanlarına bağlayacak.
TLS Lojistik, İzmir’de açtığı ve Bekir Kalkan’a emanet ettiği müdürlükle hava yolu ve deniz yolu taşımacılığında pazardaki payını artırmayı hedefliyor. İzmir, sahip olduğu havayolu bağlantıları ve limanıyla bu anlamda sadece Türkiye’nin değil, Akdeniz havzasının ve dünya ticaretinin de önemli merkezlerinden biri. Balkanlar, Afrika ve Orta Doğu’ya coğrafi yakınlığı, İzmir’i doğal bir lojistik üssü konumuna taşıyor.
Fortune500 şirketleri arasında yer alan TLS Lojistik’in Türkiye genelinde toplam 11 bölge müdürlüğü ve 37 noktada operasyon ve dağıtım merkezi faaliyet gösteriyor.

Kaynak : www.haberortak.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.