Yeni Başkentray Projesi Yapım ihalesine çıkılabilmesi için Malzeme Dairesi Başkanlığı'na yazı gönderildiTCDD Yeni Başkentray Projesi Yapım ihalesine çıkılabilmesi için Malzeme Dairesi Başkanlığı’na yazı gönderildi
T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nün, daha önce sonuç aşamasında iptal edilen “Sincan – Ankara – Kayaş Hattının Yeniden İnşa Edilmesi (Başkentray) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleye çıkılabilmesi için TCDD Yönetimi’nden Malzeme Dairesi Başkanlığı’na yazı gönderildi. Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, şartname hazırlık çalışmalarına başlandığını ve önümüzdeki günlerde ihalenin finansmanı için Avrupa Yatırım Bankası (AYB) onayına başvurulacağını kaydettiler.
Bilindiği gibi daha önceki ihale KİK’e yapılan yoğun şikayetler nedeniyle sonuçlandırılamayarak iptal edilince, yeni ihalenin AYB kredisi ile gerçekleştirilmesi gündeme gelmişti.Böylece söz konusu ihalenin daha kısa sürede sonuçlandırılması düşünülüyor.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1147/09 Eylül 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.