Ankara – İstanbul Hızlı Tren Demiryolu Projesi 5 adet yüksek hızlı tren seti kiralanması ihalesi iptal edildi

TCDD Ankara – İstanbul Hızlı Tren Demiryolu Projesi 5 adet yüksek hızlı tren seti kiralanması ihalesi iptal edildi
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara – İstanbul Arası Hızlı Tren Projesi” kapsamında “5 Adet Yüksek Hızlı Tren Seti Kiralanması” ihalesinin teklifleri 21 Ekim 2013 günü toplandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleye sadece Ansaldo firması teşekkür mektubu sundu. Yetkililer, teklif gelmediği için ihalenin iptal edildiğini kaydettiler. Söz konusu ihaleye tekrar çıkılıp çıkılamayacağına önümüzdeki günlerde karar verilecek.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1150/30 Eylül 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar