Ankarayda klimalı dönem başlıyorAnkarayda klimalı dönem başlıyor :Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaray trenlerine klima yerleştiriyor. 22 santimetre inceliğindeki klimalar trenlerdeki ısı dengesini sağlayacak.
Dikimevi-AŞTİ arasında 11 ayrı istasyonda hizmet veren Ankaray trenleri klimalarla donatılarak, Başkentliler’in yeraltı seyahatlerinin ısı dengesi sağlanacak. Tünellerin araç boyutunda açılması nedeniyle klima takılamayan Ankaray trenlerine, teknolojik gelişmeler ile birlikte inceltilen klimalar yerleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi EGO Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı mühendislerinin araştırmalarıyla 22 santimetreye kadar küçültülebilen ve araçlara yerleştirilmeye başlanan klimalar, Başkentli yolculara rahatlık sağlayacak.
GÜRÜLTÜLÜ YOLCULUK SONA ERECEK
EGO yetkilileri, daha önce bu incelikle bir klima sisteminin bulunmadığını hatırlatarak, “Ankaray’da hizmet veren 33 trenimizde toplam 132 adet klima takılacak. Hava sıcaklığına göre araç içerisinde olması gereken optimum ısıyı hesaplayarak soğutma yapacak olan klimalar, tam otomatik olarak hizmet verecek. Bu sayede de sürekli olarak açık konumda bulunan trenlerin camlarından gelen esintili hava ve gürültünün de önüne geçilmiş olacak” dedi. Klimaların trenlere montajının başladığını ve test sürüşlerinin gerçekleştirildiğini ifade eden yetkililer, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllardır Ankaray’da süregelen konforsuz seyahat sorununun çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

 

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.