İstanbul metrosu su sızdırıyor

İstanbul metrosu su sızdırıyor :Kartal-Kadıköy metrosunun bazı duraklarındaki yolcu tünellerinde görülen rutubet lekeleri vatandaşları rahatsız ediyor.
Vatan’da yer alan habere göre 17 Ağustos 3 milyar liraya mal olan ve 2012’de hizmete giren 16 istasyondan oluşan 22 kilometre uzunluğundaki Kadıköy-Kartal metrosunun Kozyatağı durağında objektiflere yansıyan görüntüler İstanbulluları tedirgin ediyor. Yolcuların kullandığı yürüyüş tünelinin bir bölümünde çimentoların sıva ve mermerle kaplanmadığı gözlerden kaçmıyor. Metroyu kullananlar ise duvarlarda oluşan rutubet lekelerinden rahatsız olduklarını dile getiriyor.
Cumhuriyet tarihinin en büyük metro hattı olarak inşa edilen ve 7 yılda bitirilen Kadıköy-Kartal metrosu, yerin 40 metre altından giderek megakent sakinlerine büyük kolaylık sağlıyor. Kadıköy rıhtımdan başlayan metro hattının Ünalan istasyonunda metrobüs, Ayrılıkçeşme’de ise Marmaray aktarması bulunuyor. Özellikle Kozyatağı’ndaki yolcu tünellerinin duvarlarında rutubetten kaynaklı izler ise belirgin olarak görülüyor. Uzmanlar, sızan su ve rutubet sorununun yanlış izolasyondan kaynaklandığını, sorunun çözülmesi gerektiğini vurguluyor.

Kaynak : www.gercekgundem.com

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar