Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi KİK’in almış olduğu düzeltici işlem kararınından sonra ihaleyi Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişimi kazandıAYGM Türkiye – Gürcistan Demiryolu Projesi KİK’in almış olduğu düzeltici işlem kararınından sonra ihaleyi Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişimi kazandı

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleş-tirilecek, “Türkiye – Gürcistan (Kars-Tiflis) Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK’in almış olduğu düzeltici işlem kararından sonra ihaleyi 648.322.004 lira teklifi ile Gülermak İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişimi kazandı.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, daha önce ihaleyi kazanan Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi tarafından gerçekleştirilen işlerin tasfiye edildiğini ve kesinleşen ihale kararının firmalara bildirildiğini kaydettiler.

Bu aşamada itiraz sürecinin beklendiğini belirten yetkililer, önümüzdeki günlerde ihaleyi kazanan ortak girişim ile sözleşme imzalanarak yer tesliminin yapılacağını belirttiler.

Daha önceki gelişmeler: Bilindiği gibi, söz konusu ihaleyi 549.266.529 lira teklifi ile Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi kazanmıştı.Comsa SA – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi, Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat ortak girişimi ve Gülermak A.Ş. İnşaat – Kolin İnşaat ortak girişimi ihalenin sonucu için KİK’e itirazda bulunmuş ve KİK de ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

Yapılan düzeltici işlem kararından sonra ihaleyi yine 549.266.529 lira teklifi ile Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi kazanmış ve 08 Nisan 2013 tarihinde sözleşme imzalanmıştı. Daha sonra Comsa – Açılım – Seza ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

Yaklaşık maliyeti 711.740.804,09 lira olarak belirlenen ihaleye teklif veren diğer firmalar şöyleydi:

  1. Comsa – Açılım – Seza İnşaat
  2. Cengiz İnşaat – Makyol İnşaat
  3. China Railway – Mapa İnşaat
  4. Özaras İnşaat – YSE Yapı – Çelikler İnşaat
  5. Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik

Referans: Yatırımlar Dergisi 1148/16 Eylül 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.