3.havaalanı batıyı alarma geçirdi3.havaalanı batıyı alarma geçirdi :Ulaştirma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşari Habip Soluk, İstanbula yapilacak olan 3üncü havaalanının Batıyı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.
Havacılıkta transfer merkezinin İstanbul olacağını belirten Müsteşar Habip Soluk,
Havacılık bir ticarettir. Fısıltı gazetelerinden yayıldığı kadarıyla Batıyı bizim üçüncü havaalanımız oldukça ticari kaygının içerisine soktuğu söyleniyor. Gerçek payı olabilir. Çünkü transfer merkezi İstanbul olacaktir dedi.
Amerikada olan havacılık merkezinin 1995 yılından sonra Batıya kaydığının altını çizen Soluk, şöyle konuştu:
Havacılık sektöründe yapılan yasal düzenlemeler ile sektör dünya havacılık sivil örgütlerinin tahmin ettiği 2015i biz 2005 yılında yakaladık. Arkasından üçüncü havaalanı ile dünyanın en büyük havaalanını inşa etmeye koyulduk ve üçüncü havaalanımızın inşası istanbulda olacak. 1995ten önceki havacılık merkezinin ticareti Amerikadaydı. Bu 95 yılından sonra Batıya kaydı. Şuanda Türkiyeye kaymış durumda. inşallah uzun süre Türkiyeden daha uzak doğuya kaymadan kalacaktır diye düşünüyoruz. Üçüncü havaalanımız özellikle transfer yolcusunda Türkiye`ye çok büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca 60 noktaya bizim İstanbul 3. havaalanımızdan ya da ülkemizin herhangi bir havaalanından kalkıldığında 3 saatlik uçuş ile rahatlıkla varılacaktir.

Reklamlar