Ankaray Kolej istasyonu sancılıAnkaray Kolej istasyonu sancılı :Ankaray Kolej istasyonundaki yürüyen merdiven yapım çalışmaları sırasında yer altından çıkan su aylardır akmaya devam ediyor.
Yetkililer çözüm arayışlarını sürdürürken, havaların soğumasıyla birlikte yola akan su buzlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin tuzlama çalışmasıyla birlikte olası kazaların önüne geçilirken, yetkililer su kaçıran hortumları yenileriyle değiştirdi. Kolej istasyonu çıkışlarından iki tanesini giriş-çıkışa kapatılınca vatandaşlar, “Artık bu çilenin bitmeyeceğini düşünmeye başladık. Su seviyesi her geçen artmaya devam ediyor” dedi.
ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
Çevre sakinleri daha önce yapılan çalışmalara rağmen bir sonuç alınamaması nedeniyle yetkilileri eleştirerek şunları söyledi:
“Merdiven işini alan firma yetkilileri önce 5 adet tahliye pompasıyla suyu Ziya Gökalp Caddesi’ne vererek, kaynak suyu seviyesinin azalmasını bekledi. Sonra çıkan su Kolej kavşağında birikince, su pompa sayısı artırılarak, kanalizasyona aktarıldı. Hortum sayısı, pompa sayısı artıyor ancak çözüm bir türlü bulunamıyor. Kolej istasyonuna girip, çıkamaz hale geldik. En kısa zamanda eski görününe kavuşması için daha hızlı çalışılması gerekiyor.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar