Ankarayın Kolej istasyonunda su sızıntısı durdurulamadıAnkarayın Kolej istasyonunda su sızıntısı durdurulamadı :Ankaray’ın Kolej istasyonunda 3 ay önce başlayan su sızıntısı durdurulamadı. Uzun süredir pompayla suyu tahliye eden ekipler, suyun yer altından geldiğini bu nedenle de yalıtım malzemesiyle üzerini kapatacaklarını söyledi.
Ankara Hürriyet’in daha önce de gündeme getirdiği Ankaray’ın Kolej istasyonundan çıkan kaynak suyu bir türlü durduralamadı.
Kolej istasyonunda devam eden yürüyen merdiven yapım çalışmaları sırasında, yer altından çıkan su, yaklaşık üç aydır akmaya devam ediyor. Yürüyen merdiven işini alan firma, dört adet tahliye pompa sayısını altıya çıkarsa da çözüm bulunamadı. Vatandaş durumdan tedirgin olurken, yetkililer son çare olarak suyun üstüne kapatacaklarını söyledi.
SEVİYE AZALMADI
Ankaray’ın Kolej istasyonunda merdiven işini alan firma yetkilileri önce beş adet tahliye pompasıyla suyu Ziya Gökalp Caddesi’ne vererek, kaynak suyu seviyesinin azalmasını bekledi. Ancak seviyede azalma olmayınca, pompa sayısı altıya çıkarıldı ve su yakında bulunan kanalizasyon hattına aktarılmaya başlandı. Yetkililer suyun oldukça yoğun çıktığını belirterek, “Elimizden geleni yapıyoruz. Yakın zamanda sorunu çözeceğiz. Seviye azalması için bir süre bekledik ama istediğimiz gibi olmadı. Şimdi suyun üzerini kapatacak yalıtım yapacağız” ifadelerini kullandı.
ARTIK BİTMELİ
Aylarıdr devam eden su çilesinden bıkan esnaf ve çevre sakinleri, Kolej istasyonuna tünel gibi derme çatma bir yerden girdiklerini söyleyerek şöyle konuştu:
“Çalışmalar başladığı gün çıkan suyu önce yola aktardılar. Ziya Gökalp Caddesi göle döndü. Suyun durmayacağını anlayınca da rögara aktararak anlık bir çözüm üretildi. Neredeyse üç aydır devam eden çalışmalarda henüz bir ilerleme göremedik. Kolej istasyonuna girip çıkarken, zorlanıyoruz. Yetkililerin yürüyen olmasa bile eski merdivenimizi geri vermesini istiyoruz.
Ankarayın Kolej istasyonunda su sizintisi durdurulamadi

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.