Engelliler engelsiz ulaşım aracı hızlı tren ile Şeb-İ Arus töreninde (Video)Engelliler engelsiz ulaşım aracı hızlı tren ile Şeb-İ Arus töreninde :Kamuda çalışan engelliler, ilk defa bindikleri hızlı trenle Konya’daki Şeb-i Arus törenlerine gitmenin heyecanını yaşadı-TCDD Genel Müdür Yardımcısı Kayış:-“Hızlı tren engelsiz bir yaşam aracı, bakanlığın yürüttüğü engelsiz ulaşım projesini destekleyecek çalışmalar yapmaya devam ediyoruz”
Kamuda çalışan engelliler, ilk defa bindikleri hızlı trenle Konya’daki Şeb-i Aruz törenlerine gitmenin heyecanını yaşadı.
TCDD Genel Müdür Yardımcısı Adem Kayış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışan engellilerin motivasyonunu artırmak, öz güvenlerini sağlamak amacıyla organizasyonlar düzenlediklerini belirtti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından farklı engel gruplarından bireylerin istihdamına yönelik yürütülen “Ben de Varım” projesi kapsamında, hızlı trenle Konya’ya Şeb-i Arus (düğün gecesi) törenlerine katılmak üzere program yaptıklarını ifade eden Kayış, engelli vatandaşların güzel bir gün geçirmelerini istediklerini söyledi.
Kayış, “Ekip arkadaşlarımız Konya’da engelli arkadaşlarımızı karşılayacak. Engelli çalışanlarımızı motive etmek için sürekli çalışmalar yapıyoruz. Çok mutlu oluyorlar. Bu programımız da çok memnuniyet yarattı. Bundan sonra da devamını getireceğiz” diye konuştu.
Hızlı trenin engelsiz bir yaşam aracı olduğunu ifade eden Kayış, bakanlığın yürüttüğü engelsiz ulaşım projesini destekleyecek çalışmalar yapmaya devam ettiklerini söyledi.
Kapu: “Şeb-i Arus törenlerine kurumumuz ilk defa götürecek”
Engelli Kamu Çalışanları Derneği Genel Başkanı Bülent Kapu da TCDD Genel Müdürlüğünde çalıştığını belirterek, hızlı trenle Konya’daki Şeb-i Arus törenlerine 30 engelli arkadaşlarını götürdüklerini dile getirdi.
TCDD’nin engelliler için yapılan organizasyonlara destek verdiğini vurgulayan Kapu, “Şeb-i Arus törenlerine kurumumuz ilk defa götürecek. Engelli arkadaşlarımız çok memnun oldu, devamını bekliyorlar” diye konuştu.
“Hayatımda ilk defa hızlı trene bineceğim”
Görme Engelli Muhlis Polat, Sivas’tan geldiğini, Şeb-i Arus’a gideceğini söyledi. Hayatında ilk defa hızlı trene bineceğini, bunun heyecanını yaşadığını dile getiren Polat, kendilerine böyle bir imkan sunulduğu için teşekkür etti.
Mesut Aydoğan da TCDD’de memur olduğunu belirterek, böyle bir organizasyon yapılmasından memnuniyet duyduğunu, Mevlana’yı ziyaret edip döneceğini kaydetti.

Reklamlar