Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Projesi Fizibilite raporları 2014 yılının ilk aylarında AYGM onayına sunulacakErzurum Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Projesi Fizibilite raporları 2014 yılının ilk aylarında AYGM onayına sunulacak
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan “Hafif Raylı Sistem Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Boğaziçi Proje firması tarafından hazırlanan fizibilite raporları tamamlanma aşamasına geldi. Hazırlanan raporların 2014 yılının ilk aylarında Altyapı Yatırımları Genel
Müdürlüğü onayına sunulacak.
Gerekli onayların alınmasından sonra ilk aşamada proje yapım ihalesine, sonra da yapım ihalesine çıkılması planlanıyor. Yapım ihalesine çıkıldığı anda ihtiyaç duyulacak sayıda vagon alımı için ayrıca bir ihale daha açılacak.
Yenişehir, Şehir Merkezi ve Üniversite arasına yapımı planlanan hattın finansmanı için AYB Kredisi kullanılabileceğini kaydeden yetkililer, konunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını kaydettiler.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1120 / 25 Şubat 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar