Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapımı ile ilgili hazırlık çalışmaları sürdürülüyor

Samsun B. B. Metrobüs Hattı Projesi Gar – Tekkeköy arasına metrobüs hattı yapımı ile ilgili hazırlık çalışmaları sürdürülüyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan; “Gar – Tekkeköy Arası Metrobüs Hattı Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre, söz konusu projenin inşaat işleri, altyapı ve araç temini ile ilgili hazırlık çalışmaları sürdürülüyor.Yetkililer, metrobüs hattı inşaat işlerinin belediye tarafından gerçekleştirilmesi konusunun gündemde olduğunu ve konunun önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydettiler. Çalışmaların tamamlanmasından sonra altyapı inşaat işleri ve araç temini ile ilgili olarak ihale ilanı yapılması planlanıyor. Araç temini ile ilgili olarak İller Bankası’ndan kredi sağlandığını belirten yetkililer, piyasa araştırması yapıldığını belirttiler.
Bilindiği gibi, söz konusu projenin yapımı, kredi kullanımı ve imar planlarına işlenmesi ile ilgili olarak 10 Ekim 2013 tarihinde Belediye Meclis onayı alınmıştı. Proje tutarının yaklaşık 50 milyon lira olduğunu belirten yetkililer, hattın 2014 yılı sonuna kadar hizmete girmesinin planlandığını belirttiler.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1152/14-21 Ekim 2013 (ŞB)


Kaynak : www.yatirimlar.com


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar