Hill International-Louis Berger Ortak Girişimi Riyad Metrosu Proje Yönetimi Sözleşmesini 265 Milyon Dolara AldıHill International-Louis Berger Ortak Girişimi Riyad Metrosu Proje Yönetimi Sözleşmesini 265 Milyon Dolara Aldı :Hill International, Louis Berger ile ortak girişim olarak Arriyadh Geliştirme Kurumu’nun (ADA) Riyad Metro projesinin 265.000.000 $ değerindeki proje yönetimi ve inşaat yönetimi hizmetleri sözleşmesini almıştır. Hizmetler, Louis Berger’in %55, HILL’in %45 ortağı olduğu Riyad Gelişmiş Metro Projesi Yürütme ve Hizmetler (RAMPED) ortak girişimi altında yürütülecektir.
Ortak girişim, ADA ile tasarım-inşaat (design& build) Yüklenicileri arasında yer alarak yeni Riyad metro sisteminin 6 hattından 3’ünü kapsayan 3. Paketin proje döngüsü boyunca tasarım ve inşaat hizmetlerini denetleyecektir. Sözleşme 5 yıllık performans dönemi ve 24 aylık “kusurları giderme dönemi”ni kapsamaktadır.
3. Paket, Hat 4, Hat 5 ve Hat 6’yı içermektedir ve Riyad’ın en kalabalık bölgelerinden geçen 48 kilometrelik yüksek güzergah, 5,5 kilometre konvansiyonel tünel, 22 istasyon ve yaklaşık 13 kilometre delme tünel inşaatını kapsayan 67 kilometrelik hattan oluşmaktadır. Hat 4, yüksek ve zeminde kısımlarla Kral Halid Ukuslararası Havaalanına bağlantılıdır. Hat 5, Kral Abdulaziz Tarihi Merkezi ile Riyad Havüssü arasında Kral Adbulaziz Caddesi boyunca delme tünel içerisinde çalışacaktır. Hat 6 ise Kral Abdullah Finans merkezinde başlayıp Iman Muhammed Bin Saud Üniversitesi geçen ve Prens Saad İbn Abdulrahman Al Awal yolunda bitecek bir yarım ring şeklinde olacaktır.
Hill proje yönetim grubu (Uluslararası) Başkanı Raouf S. Ghali, “Ortağımız Louis Berger ile birlikte ADA adına dünyanın en büyük altyapı projelerinden birini yönetmek için çalışmaktan onur duyuyoruz. Oluşturduğumuz dünya çapında ekiple, Riyad halkı için başarılı bir Metro sistemi teslim edeceğimize inacımız sonsuzdur” şeklinde belirtti.
Dünya çapında 100 den fazla ofisi ve 4.000 çalışanı bulunan Hill International (www.hillintl.com), bina, ulaşım, çevre, enerji ve sanayi sektörlerinde program yönetimi, proje yönetimi, inşaat yönetimi , constructions talep (claims) yönetimi ve diğer danışmanlık hizmetleri vermektedir. Hill International yakın zamanda Engineering News-Record dergisi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’inin en büyük 9. inşaat yönetimi firması olarak sıralandırılmıştır.

Reklamlar